Energiahatékonyság növelését célzó épületenergetikai fejlesztések támogatása a KKV-k részére
Hamarosan megjelenik egy pályázat ami a mikro-, kis- és középvállalkozások energetikai hatékonyságát hivatott javítani.
Ha már ebbe az irányba indulunk el akkor érdemes beszélnünk a fűtés és hűtés rendszer, valamint a világítás automatizálásáról.
Fűtési – hűtési rendszer automatizálása:
Egy jó automatizálási folyamattal sokat spórolhatunk a számlánkon. Gondoljunk bele, hogy van-e olyan terület amit most is feleslegesen fűtünk vagy hűtünk. Mi lenne ha ezeket a területeket let udnánk választani a rendszerről vagy mondjuk időszakosan tudnánk be és kikapcsolni a hűtés-fűtést. Egy ilyen példa lehet az öltöző fűtése: Itt a fűtésnek elég lenne akkor működnie mikor a kollégák ott tartózkodnak, napközben le lehetne kapcsolni ezzel máris spórolunk. A Nective épületautomatizálási megoldásokkal külön fűtési zónákat hozhatunk létre, automatizálhatjuk a folyamatokat vagy akár bármikor távolról beavatkozhatunk a működésébe.
Világítás automatizálás:
Ha már új és modern led lámpákat izzókat szerelünk fel itt is érdemes megnézni, hogy miként tudnának ezek a leghatékonyabban működni. A Nective rendszernek köszönhetően itt is automatizálhatjuk a folyamatokat. Például a műhelyünkben, irodánkban egy adott fényerősségre van szükségünk. Ha ennek a nagy részét az ablakokon át bejövő fény segítségével is elérjük akkor miért mennének a lámpák a teljes fényerővel. A Nective rendszerrel egyszerűen tudjuk állítani a kívánt fényerőt. Egy ilyen megoldással máris tudunk az áram számlánkon faragni. Az automatizálásnak és a távoli elérésnek köszönhetően pedig nem maradnak égve sehol a lámpák.
Ha a korszerűsítés során a Nective rendszert használjuk akkor a későbbiekben bevonhatjuk ebbe a kapukat, árnyékolókat vagy a riasztó rendszert is. Ennek köszönhetően mindent egy felületről irányíthatunk.
Ha szeretné jobban megismerni a Nective épületautomatizálási rendszert látogasson el a weboldalunkra.
A pályázatról további információt itt talál: https://palyaz.hu/ginop-4-1-5-22-energetikai-tamogatas-a-kkv-k-reszere/
A GINOP – 4.1.5-22 pályázatban támogatható tevékenységek
Önállóan támogatható tevékenységek
Energiahatékonyság javítására vonatkozó tevékenységek
- épületek hőtechnikai adottságainak javítása, hőveszteségének csökkentése – a meglévő fűtött és fűtetlen teret elválasztó, nem nyílászáró szerkezetnek minősülő épülethatároló szerkezetek hőszigetelése vagy cseréje
- épületek fűtési, hűtési és használati melegvíz rendszereinek korszerűsítése
- meglévő beltéri világítási rendszerek energiatakarékos átalakítása
Önállóan nem támogatható tevékenységek
Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása
- napelem
- napkollektor
- brikett, pellet, faapríték, faelgázosító kazánrendszer kiépítése
- hőszivattyú rendszerek alkalmazása